Herbata Gonseen w wakacyjnej apteczce!

Posted on 11 lipca, 2013 in Blog, Ciekawostki, Dla dzieci, Uroda, Zdrowie | 0 comments

Herbata Gonseen w wakacyjnej apteczce!

herbata gonseen wakacyjna apteczkaLato to nie tylko czas pięknej pogody i odpoczynku na łonie natury – to również okres, w którym o kontuzję, czy inną dolegliwość wcale nie trudno! Pamiętajmy zatem, aby zawsze mieć na podorędziu dobrze wyposażoną apteczkę – herbata Gonseen powinna zajmować w niej szczególne miejsce!

Piękna pogoda, cudowne okoliczności przyrody i my… aż trudno przypuszczać, że w takiej sielskiej scenerii mogłoby nam coś grozić. Tymczasem – jak pokazują statystyki – wakacyjne miesiące to nie tylko pora kiedy gwałtownie wzrasta ilość kontuzji tj. jak zwichnięcia, potłuczenia czy złamania, ale również czas w którym nietrudno jest nabawić się szeregu dolegliwości ze strony układu oddechowego, czy pokarmowego.

Herbata Gonseen załagodzi przeziębienie letnią porą

Gwałtowne zmiany temperatur podczas wychodzenia z klimatyzowanych pomieszczeń wprost na 30 stopniowy upał, napoje prosto z lodówki, lodowate prysznice, czy za lekki ubiór – te sytuacje to tak naprawdę szok dla organizmu, który zazwyczaj kończy się przeziębieniem. Jeśli je zbagatelizujemy i nie zadziałamy odpowiednio szybko historia naszej choroby może niestety nie mieć happy endu i nie obejdzie się bez antybiotykoterapii. Na szczęście jest herbata Gonseen! Ważne jest aby w tym trudnym dla organizmu czasie dostarczać mu odpowiedniej ilości płynów, które wypłuczą wszelkie toksyny, które mogłyby stać się pożywką dla bakterii i wirusów.  Dzięki dobroczynnym ziołom i minerałom ma herbata Gonseen dość mocy, aby zdławić choróbsko w zarodku! Kilka filiżanek herbatki powinno szybko postawić nas na nogi – dla lepszego efektu warto połączyć kurację herbatką z suplementacją preparatem Okseen i Chocoseen. Kiedy niepokojącym objawem jest stan podgorączkowy, czy podwyższona temperatura ciała zbawienna jest herbata Gonseen z cytryną i miodem! Poniżej przedstawiamy inne produkty Dr Nona, które uderzają w konkretne objawy przeziębienia:

  • Bolące, obrzmiałe gardło i chrypka – tonik wykonany z soli Morza Martwego lub Płynu do płukania jamy ustnej w połączeniu z wodą, sól pod język do ssania lub sól z wódką do smarowania
  • Katar – krople z płynu Dr Nona oraz inhalacje z solą
  • Ogóle osłabienie – kąpiele z solą i Okseen

Pamiętajcie, że podstawą kuracji jest herbata Gonseen, która oczyszczając komórki naszego ciała przygotowuje je na przyjęcie wszystkich mikro i makroelementów, witamin i dobroczynnych ziołowych wyciągów zawartych w polecanych przez nas produktach.

Herbata Gonseen na dolegliwości ze strony układu pokarmowego

herbata gonseen apteczka wakacyjna Oprócz niespodziewanych przeziębień, problemy żołądkowo-jelitowe są jednym z najczęstszych problemów, które nękają nas wakacyjną porą. Wysokie temperatury powodują, że jedzenie psuje się szybciej niż zwykle, podróże wiążą się z takimi dolegliwościami jak choroba brudnych rąk czy choroba lokomocyjna.  W każdym z tych przypadków herbata Gonseen sprawdzi się doskonale – o jej rewelacyjnym wpływie na układ trawienny pisaliśmy już niejednokrotnie, m.in. TUTAJ . Warto pić ją profilaktycznie (po jednej filiżance dziennie)  – gdyż uzupełnia wszelkie potrzebne nam pierwiastki chemiczne, dzięki czemu organizm lepiej radzi sobie z sytuacjami, które mu zagrażają. Ponadto wskazana jest w razie biegunki czy wymiotów (min. 1,5 litra na dzień), gdyż doskonale pomaga przywrócić równowagę wodno-elektrolityczną jednocześnie wypłukując z organizmu szkodliwe związki chemiczne i organiczne – będące przyczyną naszego niedomagania.

Na koniec warto przypomnieć, że powyższe kuracje można stosować w każdym wieku – nie zaszkodzą one ani dzieciom, ani osobom starszym. Są polecane także osobom chorującym na przewlekłe schorzenia i alergikom – nie kolidują z lekarstwami przypisanymi przez lekarza, nie wywołują objawów alergicznych ani podrażnień. W razie wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z naszym specjalistą –mikrobiolog,  Elżbietą Kasztelaniec.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *