Na gardłowe problemy – herbata Gonseen!

Posted on 21 kwietnia, 2013 in Blog, Zdrowie | 0 comments

Na gardłowe problemy – herbata Gonseen!

herbata Gonseen na problemy z gardłemSuchość, drapanie i pieczenie, nieznośny kaszel  – to pierwsze objawy problemów z gardłem, z którymi pomoże uporać się herbata Gonseen! Kiedy spragnieni ciepła, zachłyśniemy się pierwszymi, wiosennymi promieniami słońca, o przeziębienia i infekcje gardła jest bardzo łatwo – wiosna to okres zwiększonego ryzyka zachorowań dlatego herbata Gonseen powinna znaleźć się w każdym domu!

Zdrowy układ oddechowy z herbata Gonseen

Na styku wiosny i zimy w przyrodzie następuje szereg gwałtownych przemian – zmienia się wilgotność powietrza, wzrasta ciśnienie atmosferyczne, doświadczamy dużych wahań temperaturowych. To stanowi wyzwanie dla osłabionego po zimie układu odpornościowego, z którym sam może sobie niestety  nie poradzić! Dlatego jeśli tylko czujemy pierwsze objawy infekcji powinniśmy sięgnąć po sprawdzone środki – jest nim bez wątpienia herbata Gonseen!

Herbata Gonseen to preparat, który wyróżnia się dużym skoncentrowaniem składników przeciwzapalnych oraz zwalczających wszelkiego rodzaju drobnoustroje – można tutaj wymienić chociażby liść oliwki europejskiej, lebiodkę pospolitą, czy macierzankę piaskową. Mają one dowiedziony naukowo dobroczynny wpływ na pracę oskrzeli, płuc, czy krtani, dlatego regularne spożywanie (co najmniej 1 raz dziennie!) naparu z Gonseenu to podstawa profilaktyki dla osób narażonych na częste przeziębienia i infekcje – a wiosną i jesienią praktycznie dla każdego.

Herbata Gonseen w leczeniu przeziębień i innych schorzeń układu oddechowego

inhalacje herbata gonseenNiestety czasem profilaktyka to za mało – kiedy dopadnie nas choroba herbata Gonseen będzie nieocenionym środkiem wspomagającym powrót do zdrowia! Na pierwsze objawy przeziębienia zaleca się picie herbatki gorącej – z miodem i cytryną – po jednej szklance dwa razy dziennie.  Oprócz tego wskazane są nacierania solą z wódką – przede wszystkim klatki piersiowej i pleców. Przygotowanie takiej mikstury to dosłownie chwila – w łyżeczce gorącej wody rozpuszczacie sól (polecamy zwłaszcza tę z eukaliptusem i tymiankiem!) i dodajecie 100g wódki lub spirytusu. Ten zabieg najlepiej wykonywać przed pójściem spać, gdyż w nocy organizm będzie miał szansę się porządnie wygrzać i wchłonąć wszystkie dobroczynne składniki dostarczane z solą. Dodatkowo warto na stopy, miejsca tętna, dłonie klatkę piersiową i plecy nałożyć Krem Dynamiczny Dr Nona.

Jeśli przeziębieniu towarzyszy katar, czy chore zatoki herbata Gonseen jest niezastąpiona we wszelkiego rodzaju inhalacjach.  A co jeśli niegroźne z pozoru przeziębienie okaże się zapaleniem oskrzeli lub płuc? I tutaj herbata Gonseen będzie bardzo pomocna – sporządzamy ją tak, jak w przypadku przeziębienia, można dodać do łyżeczkę „Złotych Kropli”, czyli nieocenionego Płynu do Płukania jamy ustnej Dr Nona. Tak przygotowany napar pijemy 6 a nawet 8 razy dziennie. Obowiązkowo w okolice oskrzeli i płuc nakładamy wówczas maseczkę iłową i się wygrzewamy!    Kurację wzmacniamy preparatami mineralno-witaminowymi, jak np. Dakseen, Soupseen lub Chocoseen Dr Nona.  Do kąpieli, inhalacji, płukania gardła i nacierania stosujemy Sól z Morza Martwego.

Pamiętajmy jednak, że herbata Gonseen i kuracje z jej udziałem mają za zadanie wzmocnić nasz organizm oraz przyspieszyć powrót do zdrowia – aby uniknąć groźnych dla zdrowia i życia powikłań absolutnie nie rezygnujemy  z leków zaleconych przez specjalistę!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *