Profilaktyka infekcji dróg moczowych z Gonseenem
Infekcje dróg moczowych uważa się za przypadłość typowo kobiecą – ze względu na budowę anatomiczną stref intymnych panie zapadają na nie do czterech razy częściej niż panowie. Jednak bez względu na płeć, dolegliwości ze strony pęcherza są problemem częstym, wywołującym ogromny dyskomfort i ból. Podpowiadamy, jak zapobiegać infekcjom, a gdy się pojawią – jak szybko je zwalczyć. Waszym sojusznikiem będzie Gonseen.
Początek jest zawsze ten sam – delikatne pieczenie i dyskomfort podczas oddawania moczu, które szybko przeradza się w pobolewanie podbrzusza i silne parcie na pęcherz. I chociaż biegamy do toalety o wiele częściej niż byśmy sobie tego życzyli, z trudem (i wielkim bólem!) udaje nam się “wycisnąć” choć parę kropli. To pierwsze objawy infekcji dróg moczowych – chorób dokuczliwych, jednak nie nieuniknionych! Zakażeniom pęcherza można skutecznie zapobiegać – o właściwej profilaktyce, powinny pamiętać zwłaszcza panie i osoby, które w przeszłości cierpiały na tego typu dolegliwości – mają one niestety tendencje do nawrotów.
Zwalczmy przyczyny, aby uniknąć choroby
Infekcje dróg moczowych pojawiają się najczęściej wskutek przemarznięcia – nie tylko w okresie zimowym, ale także, gdy zdarzy nam się usiąść na zimnej ławce, poręczy, kamieniu czy gołej ziemi. Sprzyja im korzystanie z publicznych toalet, a latem – z kąpielisk, basenów, czy sauny. Jak już wspominaliśmy ze względu na budowę anatomiczną cewki moczowej u kobiet (krótsza i szersza niż u mężczyzn) narażone są one także częstsze ataki chorobotwórczych drobnoustrojów, przenoszonych podczas zbliżeń intymnych, czy wskutek niedostatecznej czy niewłaściwej higieny. Inne czynniki sprzyjające zachorowaniom to różnorodne reakcje alergiczne (wywoływane przez kosmetyki intymne, perfumowane wkładki, podpaski czy tampony), mechaniczne środki antykoncepcji, a także wahania hormonalne w okresie ciąży i klimakterium. Ze względu na tak szeroki zakres czynników, które mogą wywołać tę nieprzyjemną i niezwykle dokuczliwą dolegliwość niezwykle ważna staje się codzienna profilaktyka.
Jak bronić sie przed infekcjami pęcherza
Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego w pierwszej kolejności warto wyeliminować wszelkie czynniki, które mogą prowadzić do zachorowania. Już niewielka zmiana niektórych nawyków, może być bardzo korzystna! Należy pamiętać o tym, aby nie wychładzać organizmu – ubierać się adekwatnie do pogody, począwszy od bielizny (najlepiej aby była bawełniana i pozwalała ciału “oddychać”), a na obuwiu skończywszy – zwłaszcza w zimie. Równie niekorzystne bywa przegrzanie okolic intymnych – na przykład wskutek noszenia zbyt obcisłych ubrań lub bielizny ze sztucznych włókien. O każdej porze roku powinniśmy bardzo dbać o nerki, jest to “ogień” naszego organizmu. Wychłodzone nerki to brak energii do pracy dla pozostałych narządów. Dlatego też zawsze nerki powinny być “okryte”, w okresie zimowym przykrywajmy się jak nasze babcie zawijając się szalem, a w upalne lato bardzo uważajmy na przeciągi.
Niezwykle ważne jest też, aby nigdy nie zwlekać z pójściem do toalety gdy odczujemy taką potrzebę – w przeciwnej sytuacji stwarzamy drobnoustrojom obecnym w moczu idealne warunki do kolonizacji dróg moczowych! Nie zapominajmy o odpowiedniej higienie – najbardziej korzystnie (zwłaszcza w przypadku pań) będzie podmywanie się dwa razy dziennie oraz po każdym zbliżeniu delikatnymi środkami myjącymi (np. żelem pod prysznic dr nona) – pomoże to zapobiec przenoszeniu bakterii z odbytu do cewki moczowej. Uwaga! Przesadna higiena nie jest wskazana – zbyt częste podmywanie się lub korzystanie z silnie oczyszczających kosmetyków do higieny intymnej może skutkować wyniszczeniem flory fizjologicznej – naturalnej bariery ochronnej okolic intymnych i dróg moczowych. I oczywiście – co najważniejsze – należy wypijać co najmniej dwa litry płynów dziennie, aby przepłukiwać pęcherz i w ten sposób nie dopuszczać do osiedlenia się bakterii. I tutaj do akcji wkracza herbatka Gonseen!
Wpływ herbaty Gonseen na układ moczowy
Herbata Gonseen wykazuje silny, pozytywny wpływ na funkcjonowanie nerek oraz przewodów moczowych. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom ma szerokie spektrum działania – m.in. właściwości antybakteryjne i moczopędne, przez co stanowi wspaniały środek profilaktyczny. Już jedna szklanka dziennie będzie sprzyjała zachowaniu właściwej flory bakteryjnej układu moczowego oraz pomoże w oczyszczaniu go z chrobotwórczych drobnoustrojów. Ze względu na takie działanie picie herbatki jest zalecane również w przewlekłych schorzeniach układu moczowego – jak np. kamica nerkowa oraz w sytuacjach, kiedy przed infekcją pęcherza nie udało nam się uchronić. Herbatka Gonseen stanowi wówczas podstawę programu zdrowotnego opracowanego przez dr Nonę Kuchinę.
Program zdrowotny na zapalenie pęcherza moczowego
• Okseen po 3-5 kaps. dziennie lub Ravseen po 2-3 kaps. 2 razy dziennie 30 minut po jedzeniu
• Lovseen po 1-2 kaps. rano
• Gonseen po 1 szklance dziennie mocnego naparu (1 saszetka na 1 szklankę)
• Soupseen po 1 szklance 1-2 razy dziennie
• Sól do kąpieli codziennie – najlepiej sprawdzi się sól rumiankowa, która ma działanie antyseptyczne
• Balsam tonizujący na całe ciało
• Krem Dynamiczny na dół brzucha i obszar nerek (aby tak “ognia” do pracy)
Oczywiście należy pamiętać o tym, aby każdorazowo zastosowanie takiego programu skonsultować z lekarzem prowadzącym – infekcji dróg moczowych nie wolno bagatelizować! Porada lekarska jest niezbędna jeśli jeśli infekcja pęcherza nie przechodzi po dwóch dniach lub przebiega z podwyższona temperaturą, nudnościami czy krwiomoczem. Nieleczone infekcje pęcherza mogą prowadzić do wielu groźnych powikłań – włącznie z przewlekłymi chorobami nerek i niepłodnością.