Historia

Historia

Słoik pysznej ziołowej herbaty Gonseen Dr. Nona

Pewnie wielu z Was zastanawia się skąd właściwie wzięła się herbata Gonseen, jakie są jej początki i dlaczego tak szybko podbija serca herbacianych smakoszy! Zanim sobie o tym opowiemy warto powiedzieć kilka słów na temat herbaty w ogóle – gdyby nie ona herbata Gonseen mogłaby w ogóle nie powstać!

Krótka historia filiżanki herbaty.

Rytuał picia herbaty jest dziś tak rozpowszechniony na globie ziemskim, ze praktycznie nie zastanawiamy się skąd się wziął, jak przybył do Europy i co sprawia, że zdobył tylu sympatyków. A szkoda, bo to historia bardzo ciekawa!

Pierwsze wzmianki dotyczące tego pysznego  naparu o słomkowym kolorze datowane są nawet 5000 lat wstecz – to legenda o pewnym chińskim cesarzu, Chen-Nungu, który swoją pierwszą miseczkę herbaty zaparzył… przypadkowo! Kiedy gotował wodę w imbryczku wiatr strącił do niego kilka listków z pobliskiego krzewu – Chen-Nung spróbował tak powstałej mikstury i poczuł jak wypełnia go radość i energia, wracają nadwyrężone siły witalne! Herbaciany napar okazał się prawdziwym wybawieniem! Nie do końca wiadomo, ile w tym micie jest prawdy, jednak niezaprzeczalnie – uważa się,  że ojczyzną herbaty są Chiny. Początkowo traktowana jako remedium na różne dolegliwości, skrywana była przed światem a przepis na sporządzenie naparu przekazywany w wielkiej tajemnicy tylko najbardziej wpływowym osobom tamtych czasów. Na szczęście to już przeszłość, a herbata i różne jej odmiany (a więc i  herbata Gonseen)  jest – zaraz po kawie – najpopularniejszym napojem świata!

Herbata Gonseen – pochodzenie.

Herbata ziołowa dr. Nona gonseen - uprawa

Również nasza herbata Gonseen ma swoje początki owiane mgiełką tajemnicy – istnieje nawet legenda, mówiąca o pewnym buddyjskim mnichu, który poprzysiągł całe życie spędzić na modlitwie i medytacji. Niestety, pewnego dnia naruszył złożone ślubowanie i… zmęczony przysnął na kilka chwil. Choć trwało to krótko,  to po przebudzeniu wyrzuty sumienia nie dawały mu spokoju – w rozpaczliwym geście pokuty odciął sobie powieki, które tak zdradziecko zamknęły jego oczy i wyrzucił je, byle jak najdalej. W miejscu gdzie upadły wyrósł piękny krzew, a mnich z jego liści przyrządził gorący napar o niesamowitych właściwościach. Tak ponoć powstała herbata Gonseen, której sekretna mikstura od tamtego czasu jest stale udoskonalana. Na podstawie wieloletnich badań i eksperymentów naukowych Dr Nona Kuchina wzbogaciła jej skład o zioła, które pozytywnie oddziałują na organizm człowieka – nie tylko w zdrowiu, ale przede wszystkim – w chorobie!

Dziś herbata Gonseen to ziołowy napój znany i ceniony na całym świecie. W swoim składzie ma szereg cennych, roślinnych wyciągów wzbogaconych unikalnym kompleksem BioOrganoMineralnym odkrytym przez Dr Nonę. Jednak myli się ten, kto twierdzi, że herbata Gonseen a zwłaszcza jej unikalne właściwości  – to tylko i wyłącznie zasługa współczesnej nauki. Jak przyznaje sama dr Kuchina – siła tej ziołowej herbatki, choć wsparta wynikami badań naukowych tkwi raczej w jej w 100% naturalnych, ziołowych składnikach, których działanie wykorzystywane jest w medycynie ludowej i alternatywnej od setek lat!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *