Medycyna komórkowa

Medycyna komórkowa

medycyna komórkowa gonseenMedycyna komórkowa, to całkiem nowe spojrzenie na zdrowie i chorobę – zwłaszcza tę chroniczną i ciężką, dziś tak chętnie określaną mianem choroby cywilizacyjnej (m.in. choroby serca, cukrzyca czy osteoporoza). Jej celem jest wyeliminowanie tych chorób – nie za sprawą zaleczenia symptomów, ale poprzez odnalezienie i usunięcie ich źródła. Pomaga ona zachować zdrowie naturalnymi metodami – jest potężną,  w pełni udokumentowaną alternatywą dla produkowanych przez koncerny medyczne lekarstw. Twórcą medycyny komórkowej jest dr Matthias Rath –  pochodzący z Niemiec lekarz i naukowiec.

Zdrowie i choroba – gdzie szukać ich źródła?

W odróżnieniu od medycyny konwencjonalnej, która koncentruje się na funkcjonowaniu organów i usuwaniu symptomów chorób, medycyna komórkowa skupia się na człowieku jako całości, za cel przyjmując eliminację źródła choroby. Zgodnie z podstawowymi  założeniami tego kierunku zdrowie i choroba rozstrzygają się na poziomie komórek – najmniejszych, fundamentalnych części ludzkiego organizmu. Każda z tych komórek, aby funkcjonować na optymalnym poziomie, wymaga dostarczenia jej odpowiedniej dawki specyficznych substancji i składników odżywczych. Kiedy się tak nie dzieje procesy metaboliczne i biochemiczne, które w niej zachodzą mogą zostać zakłócone; jeżeli niedobór jest chroniczny – praca komórek jest nie tylko zaburzona – ale wręcz upośledzona. Taki stan rzeczy w prostej linii prowadzić może do choroby.  Dlaczego?

Komórkowe składniki odżywcze – źródło bioenergii.

Komórka to podstawowa, najmniejsza jednostka funkcjonalna i budulec każdego organizmu żywego. Aby móc spełniać swoją rolę – jak wszystko w przyrodzie – potrzebuje stałego dopływu odpowiedniego „paliwa”. W przypadku ssaków takim paliwem są przede wszystkim witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, określone aminokwasy oraz wszelkie inne ważne z punktu widzenia metabolizmu substancje. Medycyna komórkowa nazywa je komórkowymi składnikami odżywczymi. Chociaż  dostarczane w znacznie mniejszej ilości niż węglowodany, białka czy tłuszcze – są one bardzo ważne, niezbędne wręcz dla zdrowia i życia każdego człowieka.  Aby w pełni  zrozumieć ich znaczenie należy pamiętać, że razem mają moc o wiele większą, niż każdy z nich z osobna. Jest to tzw. biologiczna zasada synergii i główny wyznacznik ich efektywności. Jak wskazuje dr Rath witaminy, minerały, aminokwasy i inne mikroelementy pracują w komórkach naszego ciała nie pojedynczo, ale w określonych zespołach – odpowiednio dobrana kombinacja i dawka poszczególnych substancji jest o wiele bardziej skuteczna niż każda z nich indywidualnie – wprowadźmy je do diety nawet dziś a zapewnimy sobie zdrowie na długie lata!

Medycyna komórkowa w ochronie zdrowia i życia

medycyna komórkowa suplementy dr nonaZgodnie z założeniami medycyna komórkowa wskazuje na cztery filary życia: woda, powietrze, pokarm i komórkowe składniki odżywcze. W przypadku niedoboru trzech z nich nasze ciało wysyła wyraźne sygnały – duszenie się, pragnienie, czy głód – które pozwalają uzupełnić braki i zapobiec niechybnej śmierci. W przypadku ostatniego – alarmu nie ma, a niedobór komórkowych składników odżywczych dopiero po latach staje się podstawą krytycznej sytuacji w organizmie. Jak zatem zadbać o ich optymalny poziom już dziś? Jak twierdzi sam dr Rath tylko wiedza może uchronić nas przed chorobą,  kluczem do sukcesu jest  odpowiednio zbilansowana codzienna dieta a w razie potrzeby – suplementacja, która dostarczy nam wszelkich niezbędnych składników i pozwoli cieszyć się pełnią zdrowia w każdym wieku!

1 Comment

  1. 80 lat temu niemiecki uczony dr Otto Wartburg otkrył , że nowotwór żywi się węglowodanami.Dlatego należy ludziom z nowotworami proponować dietę ketogenną np. dr Jana Kwaśniewskiego i suplementy pochodzące z naturalnych produktów – wtedy nowotwór szybciej zostanie pokonany.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *