Gonseen na upały!

Posted on 19 sierpnia, 2013 in Blog, Ciekawostki | 0 comments

Gonseen na upały!

Upały ostro dają nam się we znaki ostatnimi czasy, dlatego i my postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę w tym temacie i spróbować doradzić naszym czytelnikom jak przy pomocy naszego ulubionego naparu z herbatki Gonseen wspomagać w tym trudnym czasie organizm.

Jako mieszkańcy centralnej Europy, gdzie panuje klimat umiarkowany każdą fale upałów przyjmujemy z mieszanymi uczuciami – z jednej strony cieszymy się, że pogoda dopisuje, jednak z drugiej… potajemnie marzymy o kilku dniach ochłodzenia. Nasze organizmy znacznie szybciej, niż organizmy mieszkańców cieplejszych części świata ulegają przegrzaniu i w większym stopniu narażone są na udary. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów zastosowania herbatki Gonseen, dzięki którym zdołamy bez większego uszczerbku na zdrowiu i samopoczuciu przetrwać upały.

Herbata Gonseen zamiast wody

Kiedy słupki temperatur niebezpiecznie wzrastają nasze ciało uruchamia mechanizmy odpowiedzialne za utrzymywanie w miarę optymalnej temperatury. Jednym z nich jest oczywiście wzmożona produkcja potu – niestety z potem z naszego ciała uciekają niezwykle cenne elektrolity, maro i mikroelementy. Aby uzupełnić ich niedobory zwykła woda mineralna może nie wystarczać – dlatego najlepiej będzie jeśli będziemy pić ją na zmianę z herbatką Gonseen. Oprócz tego, ze posiada ona ziołowe ekstrakty ma również kompleks BOMK , powstały na bazie komponentów z Morza Martwego. Jest to substancja niezwykła, gdyż skumulowane są w niej wszystkie najcenniejsze dary tamtejszych rejonów, a ponadto dzięki obecności aktywnego białka maja one bardzo wysoką przyswajalność – w mig uzupełnią wszelkie braki, a my poczujemy się lepiej. Herbata Gonseen jest polecana do picia w upały również ze względu na pozostałe składniki – jest wśród nich mięta, która wspaniale wychładza i orzeźwia organizm, nasiona marchwi, które mają działanie spazmolityczne zwłaszcza w przypadku żył i naczyń krwionośnych – a te jak wiadomo lubią w trakcie upałów się obkurczać co prowadzi do wywołujących dyskomfort obrzęków – zwłaszcza dolnych kończyn. Ważnym składnikiem jest z tego punktu widzenia również liść ostrokrzewu paragwajskiego, który doda wciąż brakującej nam w czasie upałów energii. To informacja ważna zwłaszcza dla kawoszy, gdyż najlepiej byłoby dla nich, gdyby z kawy zrezygnowali na jakiś czas – ma ona działanie odwadniające – po jej wypiciu zamiast dawki energii będziemy czuć się jeszcze bardziej znużeniu i apatyczni, bo odwodniony organizm przejdzie w tryb oszczędnościowy.

Herbata Gonseen zbawieniem dla organizmu

Ponadto Herbata Gonseen pomoże nam skutecznie obniżyć podwyższone ciśnienie, poprawi krążenie i wydolność. Aby uzyskać optymalne efekty pijmy ją regularnie – jednak pamiętajmy, aby nie była schłodzona! Picie lodowatych napojów w trakcie upałów to jeden z naszych podstawowych błędów – w krajach, gdzie jest gorąco przez okrągły rok pija się – paradoksalnie – napoje ciepłe! Dzięki temu organizm nie przeżywa szoku związanego z drastyczną zmiana temperatur i nie zaczyna ogrzewać się od wewnątrz – przypominacie sobie jak po wypici zimnego napoju zaczynacie się od razu intensywniej pocić – to własnie dlatego! do herbatki wedle upodobań możecie dorzucić kilka dodatkowych liści świeżej mięty lub plasterki cytryny.

Pamiętajcie aby nie wyrzucać zużytych torebek po herbatce  – na te pogodę są jak znalazł! Po schłodzeniu w lodówce zamieniają się w rewelacyjne kompresy, które możecie przykładać do karku celem ochłodzenia oraz kłaść na zmęczone i przesuszone klimatyzacja oczy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *