Herbata Gonseen dla dziecka – jak stosować?

Posted on 7 lutego, 2013 in Blog, Dla dzieci | 0 comments

Herbata Gonseen dla dziecka – jak stosować?

Wiecie już, że herbata Gonseen, ze względu na swoje rewelacyjne właściwości nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W tym tygodniu pokażemy Wam proponowane kuracje, dzięki którym wspomożecie organizm swoich milusińskich – w zdrowiu i w chorobie!

Harbata Gonseen  – przykładowe kuracje

Bóle Brzucha i lekkie zatrucia

Kiedy naszą pociechę pobolewa brzuszek, cierpi na zaparcia lub biegunki, ale nie gorączkuje to najprawdopodobniej ma lekkie zaburzenia flory bakteryjnej jelit. W takiej sytuacji wskazane jest parzyć saszetkę herbatki w 1 litrze gorącej, przegotowanej wody (nie wrzątku) przez 5-10 minut. Tak przygotowany napar podawać dziecku w ciągu dnia, między posiłkami. Jeżeli dolegliwościom tym towarzyszy gorączka i/lub wymioty nie obejdzie się bez interwencji lekarza – to może być zatrucie! Oczywiście herbata Gonseen może być podawana doraźnie – minimum 2 szklanki dziennie, na przemian z Płynem do płukania jamy ustnej. Dla wzmocnienia  osłabionego chorobą organizmu, a także jako uzupełnienie niezbędnych makro i mikroelementów zaleca się podawanie Zupki Soupseen.  Herbata Gonseen firmy Dr Nona sprawdzi się także, kiedy problemy z brzuszkiem dotyczą niemowląt. Jeśli maluszek cierpi na nawracające kolki – podawaj mu – profilaktycznie i leczniczo – do kilku łyżeczek naparu dziennie.

Problemy z oczkami

Kiedy zauważysz, że dziecko ma podrażnione spojówki,  łzawi i uskarża się na bóle oczu zastosuj herbaciane okłady. Kilka razy dziennie, na 3 do 5 minut, przykładaj nasączone w Gonseenie gaziki – pamiętaj, że herbata powinna być świeżo parzona, ale nie gorąca! Możesz także tylko przemywać oczy dziecka. Tę kurację zastosuj także jako uzupełnienie, kiedy specjalista zdiagnozował zapalenie spojówek.

Zranienia, podrażnienia

Herbata Gonseen okaże się również idealną pierwszą pomocą we wszelkiego typu zranieniach i podrażnieniach – na bolące miejsce stosuj nasączone w naparze kompresy, najlepiej kilka razy dziennie, również 3-5 minut. Kiedy podrażnienia (wysypkę lub potówkę) zauważysz u kilkumiesięcznego maluszka zaleca się kąpiele z Gonseenem (1 szklanka herbaty do wypełnionej wodą wanienki), można stosować naprzemiennie z solą rumiankową (1 łyżka na wanienkę). Po kąpieli dobrze jest posmarować problematyczne miejsca balsamem Solaris lub Mleczkiem do twarzy Dr Nona.

Herbata Gonseen – podsumowanie

To oczywiście przykładowe kuracje przy użyciu herbatki Gonseen – zostały opracowane dla dzieci w wieku od 1 miesiąca do 7 lat. Te same preparaty można wykorzystywać również dla dzieci w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, w odpowiednich dawkach i proporcjach. W przypadku innych problemów zdrowotnych herbata Gonseen jest również wskazana, zaleca się jednak kontakt z konsultantem firmy dr Nona w celu opracowania kuracji w oparciu o indywidualne potrzeby malucha oraz obserwowane u niego objawy.

Wszelkich niezbędnych informacji udzieli Ci Mikrobiolog – Elżbieta Kasztelaniec!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *