Gonseen na świąteczne problemy trawienne

Posted on 21 grudnia, 2014 in Blog, Zdrowie | 0 comments

Gonseen na świąteczne problemy trawienne

herbatka gonseen na przejedzenieW te święta nie zapomnij o systematycznym piciu herbatki Gonseen! Ciężkostrawne i tłuste potrawy, przejedzenie, brak ruchu i… stres – to czynniki, które mogą negatywnie wpływać na pracę naszego układu trawiennego. W tym artykule podpowiemy jak radzić sobie ze skutkami zbytniego folgowania przy świątecznym stole – oczywiście z herbatką Gonseen w pogotowiu!

Któż z nas nie kocha Świąt Bożego Narodzenia? To szczególny okres w roku, kiedy wspólnie z rodziną, przy akompaniamencie kolęd i pastorałek, spotykamy się przy wigilijnym stole dzieląc opłatkiem i dobrym słowem. Nasza Staropolska tradycja nakazuje, aby w tym czasie na stole znalazło się aż 12 wigilijnych potraw – każdej z nich powinniśmy choćby spróbować, aby w nadchodzącym Nowym Roku zapewnić sobie dostatek i szczęście. Piękne zapachy i smaki, które mamy okazję poczuć tylko raz do roku kuszą – ciężko jest nam odmówić sobie tej przyjemności. Często przez wiele godzin nie wstajemy od stołu racząc się do woli wigilijnymi specjałami, świątecznymi łakociami i często również ciężkostrawnym alkoholem. Niestety – w wielu przypadkach nasz brak roztropności i „chwila” pysznego zapomnienia kończy się przejedzeniem.  Pojawiają się problemy trawienne i nieprzyjemne dolegliwości żołądkowo – jelitowe, które mogą nam nie tylko zakłócić rodzinne biesiadowanie, ale wręcz je uniemożliwić…

Święta, święta i…przejedzenie

Przejedzenie to zespól nieprzyjemnych objawów, które pojawiają się w wyniku przyjęcia nadmiernej ilości pokarmów w stosunkowo krótkim czasie. Symptomy, które wskazują na przejedzenie to m.in.

  • niestrawność i bóle brzucha,

  • uczucie pełności, wzdęcia,

  • zgaga i wymioty,

  • zaparcia i gazy.

Ich nasilenie jest zależne przede wszystkim od ilości i rodzaju zjedzonych produktów – jednak nie oszukujmy się – w wigilijny wieczór lubimy sobie pojeść, mieszając pokarmy kwaśne,  ze słodkimi, niekiedy ciężkostrawne . I o ile w przypadku młodych osób przejedzenie może minąć praktycznie bez echa, to już u ich rodziców, czy dziadków – wręcz przeciwnie. U osób starszych, zwłaszcza tych z dysfunkcjami układu pokarmowego, dolegliwości związane z przejedzeniem mogą przybierać stan ostry, czasami kończący się nawet pobytem w szpitalu… Co robić? Po pierwsze do przejedzenia nie dopuścić!

Zapobiegaj przejedzeniu – profilaktyka z Gonseenem

Jeśli chcecie uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji zbytniego folgowania swoim apetytom przy stole najlepiej jest je powściągać. Jednak wszyscy wiemy, że w wigilijny wieczór nie jest to takie proste – odmawiając kolejnych świątecznych specjałów można np. urazić uczucia gospodyni, wzbudzić nieprzyjemną lawinę pytań i rzucane z ukosa powątpiewające spojrzenia biesiadników…z drugiej strony wszystko jest niesamowicie apetyczne, a taki wieczór tylko ten jeden, jedyny raz w roku! Taki zestaw okoliczności obróci w niwecz nawet najbardziej zatwardziałe postanowienia! Dlatego najpóźniej kilka dni przed rzeczoną kolacją zafunduj sobie gonseenową detoksykację organizmu – już jedna szklanka Herbatki Gonseen dziennie pomoże usunąć nagromadzone w ciele toksyny i złogi – szkodliwe produkty metabolizmu. To one spowalniają Twój układ trawienny – pozbądź się ich, aby przygotować swój organizm na świąteczną bombę kaloryczną. Oczywiście taka kuracja nie zwalnia cię z powściągliwości w świątecznej konsumpcji – aby uniknąć przejedzenia najważniejsze jest zachowanie umiaru! Jedz tylko tyle, aby zaspokoić głód, na talerz nakładaj co najwyżej połowę porcji i raczej wstrzymaj się od spożywania alkoholu podczas jedzenia.  Jeśli możesz sobie czegoś odmówić bez konsekwencji w postaci rodzinnego ostracyzmu – nie wahaj się! Twój organizm będzie ci wdzięczny 🙂

Herbata Gonseen na skutki przejedzenia

Gonseen pomoże ci również załagodzić dolegliwości związane z przejedzeniem. Dzięki obecności takich ziół jak mięta, oregano, macierzanka, lucerna, czy liście yerby jedna filiżanka wypita po obfitym posiłku intensyfikuje pracę układu trawiennego – pobudza czynności wydzielnicze żołądka i wątroby, usprawnia perystaltykę jelit, wspomaga wchłanianie niezbędnych substancji i chroni przed zaleganiem tych niepotrzebnych. Pomaga także w usuwaniu uczucia pełności żołądka, nadkwasoty i gromadzących się w jelitach gazów.

Jeśli doświadczane przez ciebie objawy przejedzenia są wyjątkowo nieprzyjemne – sięgnij dodatkowo po Cleanseen – to ziołowy suplement diety, który wraz z herbatką Gonseen działa na zasadzie synergii – wzajemnie wzmacniają swoje funkcje, abyś szybko i skutecznie uwolnił się od nieprzyjemnych objawów. W przypadku zgagi możesz użyć także płynu do jamy ustnej, wypijając 1 łyżeczkę. Swój organizm wspomagaj dawką ruchu – podróż samochodem zamień na rodzinny spacer na świeżym powietrzu – to z pewnością pomoże rozruszać jelita i przyspieszyć trawienie.

Pamiętaj!

Jeżeli nieprzyjemne symptomy trwają dłużej niż doba warto zgłosić się do specjalisty – w okresie świątecznym pozostaje nam tylko pogotowie ratunkowe, a w większych miastach – przychodnie pełniące dyżury świąteczne i nocne!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku! Zadbajmy o to, aby nic go nam nie zakłóciło – pamiętajmy o złotej zasadzie umiaru, a jeśli zdarzy nam się zapomnieć – miejmy zawsze pod ręką herbatkę Gonseen!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *